Kursy online – pokonaj barierę językową

Kursy online sposoby nauki

 

Niewątpliwie strach jest jedną z najtrudniejszych emocji, z którą przychodzi nam się mierzyć na drodze rozwoju umiejętności językowych. Przyczyny jego występowania mogą być różne. Najczęściej dotyka osoby, które nie dają sobie prawa do popełniania błędów lub usiłują ograniczyć je do minimum. To sprawia, że niemal za każdym razem chcą wykazać się jak najszerszym zasobem słów i doskonałym akcentem. Brzmi znajomo? Poniżej znajdziesz podpowiedzi, jak wykorzystać kursy online, by pokonać barierę językową.

 

Strach przed brakiem czasu na naukę.

 

Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób kursy online pomagają w oswajaniu językowych strachów, zwróć uwagę na jeden z najczęstszych powodów rezygnacji z nauki – brak czasu. Mobilność i wygoda e-learningu pomagają o nim zapomnieć raz na zawsze. Nie musisz już się bać, że nie zdążysz na lekcję. Z platformą multikurs.pl planujesz naukę w dogodnym dla siebie terminie i miejscu. Wspierają Cię w tym takie funkcje jak motywujący „Cel dnia” (od kilku minut do godziny dziennie z językiem).

 

Strach przed mówieniem.

 

Jeśli paraliżuje Cię strach przed wypowiadaniem się w języku obcym, wskazane jest znalezienie psychologicznej przyczyny takiego stanu rzeczy. To ułatwi zmianę nastawienia i ponowne wejście w proces nauki mówienia w obcym języku. Warto przy tym podpierać się ćwiczeniami, które dają możliwość „miękkiego” oswajania własnej i cudzej mowy. Z pomocą przychodzą tu interaktywne dialogi Multikursu pozwalające na odgrywanie ról. Zaprezentowane w nich wzorce wypowiedzi native speakerów wraz z tłumaczeniem uczą niezbędnych słówek i zwrotów. Dialogi możesz nagrywać i odtwarzać. Wybierz tylko rolę, którą chcesz odegrać, nagraj swoją kwestię i ją odsłuchaj.

 

Kurs języka angielskiego

 

W pokonaniu strachu przed mówieniem pomoże Ci kurs: angielski online!

 

Strach przed zapominaniem słówek.

 

Jak wiadomo, zapamiętywane słówka mają to do siebie, że w najmniej oczekiwanym momencie wylatują nam z głowy i basta. Jeśli poczucie „mam to na końcu języka” powraca do nas jak bumerang, istnieje ryzyko, że zaniechamy dalszych prób konstruowania obcojęzycznych zdań. Oczywiście ze strachu przed kolejną „porażką”. Na szczęście zapominalscy mogą wybrać bardziej optymistyczny scenariusz. Taki, w którym nauka słówek jest prosta i efektywna. A to za sprawą MultiSłówek – kursu dostępnego w wersji desktopowej i mobilnej oraz w formie aplikacji zapewniającej stały i wygodny dostęp do bogatej palety słownictwa danego języka. MultiSłówka bazują na inteligentnym systemie powtórek: uczysz się nowego słownictwa i oceniasz, czy dany wyraz wymaga powtórzenia. W przypadku dodania go do nauki w kolejnych cyklach pojawia się on w odpowiednich odstępach czasowych według stosownego algorytmu zapamiętywania. Uczysz się bez obaw, że nie zapamiętasz.

Jeśli wolisz wersję tradycyjną, wybierz drukowane fiszki na interesującym Cię poziomie.

 

Strach przed zawiłą gramatyką.

 

Bez wątpienia wśród aktualnych trendów językowych nie sposób nie zauważyć chęci deprecjonowania znaczenia gramatyki. Stanowi ona prawdziwą zmorę wielu osób. Ze strachu przed zawiłością reguł językowych nierzadko wybierają skrajność w postaci „total spontan speaking”. Owszem, o ile spontaniczne mówienie, mające znamiona świadomego powtarzania za lektorem, jest niezłym pomysłem na rozgrzewkę językową, o tyle celowe ignorowanie gramatyki prędzej czy później się na nas zemści. Warto więc jak zwykle trzymać się złotego środka i korzystać z profesjonalnych narzędzi, takich jak kursy online. W „Intensywnych kursach językowych online” znajdziesz przystępnie przedstawione zasady gramatyczne. Na uwagę zasługuje zarówno klarowność definicji, jak i konstrukcja lekcji, która łączy niezbędną dawkę teorii z praktyką w postaci angażujących ćwiczeń.

 

Strach przed niezrozumieniem.

 

Obawy przed niezrozumieniem tego, co nasz rozmówca do nas mówi, można rozwiać za sprawą samokontroli. Wystarczy sprawdzić, na ile zrozumieliśmy dany materiał. W tym miejscu doskonałe okażą się ćwiczenia weryfikujące rozumienie poszczególnych słów. Polegają one na tym, że parujesz usłyszane i zapisane w oryginale słówko z fotografią podpisaną w języku polskim. Możesz wybrać też bardziej zaawansowane, takie jak ćwiczenie Prawda/Fałsz – znajdziesz je w kursach intensywnych. Po zapoznaniu się z nagraniem audio lub wideo Twoim zadaniem jest sprawdzić, ile udało Ci się zrozumieć. Bez stresu, bez oceny innych i bez presji. Multikurs zadba również o poprawność pisowni – dzięki poleceniu „zapisz, co usłyszałeś” wykażesz się dwoma umiejętnościami.

 

Prawo do popełniania błędów.

 

Na koniec przypominamy o najważniejszej zasadzie, dzięki której pokonasz językowe strachy. Dawaj sobie prawo do popełniania błędów. Bez błędów nie ma działania, bez działania nie ma wyników i postępu. Eksperymentuj z nauką i pamiętaj, że porażki nie istnieją – są tylko lekcje do odrobienia.

 

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.