Wykorzystaj szansę. Do końca tygodnia kursy 50% taniej!
Do końca promocji:
Twój kod rabatowy: CHANCE50
Aby zapewnić najwyższą jakość kursów i usług, wykorzystujemy pliki cookies. Sprawdź cel, warunki przechowywania i dostęp do tych informacji w Polityce Prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Zaloguj się z Facebook
lub
Nie pamiętam hasła Nie masz konta? Zarejestruj się!

Kursy językowe dla firm a języki przyszłości

KURSY JĘZYKOWE DLA FIRM A JĘZYKI PRZYSZŁOŚCI


Oficjalnie za podstawowy język biznesowy uznaje się język Shakespeare’a i chyba póki co jego pozycja nie jest zagrożona. Chcieliśmy jednak zwrócić uwagę również na inne, które może nie tyle mają szanse uzyskać miano tego topowego, aczkolwiek znacznie umacniają swoją pozycję na międzynarodowym rynku korporacyjnym. Chcieliśmy również podkreślić ważną rolę, którą odgrywają kursy językowe dla firm, bo to właśnie głównie dzięki nim  możliwa jest komunikacja w języku innym niż ten, w którym pracownicy mówią od dziecka.

angielski-online

Dla swoich pracowników wybierz kurs angielskiego online!

Angielski w firmie nie taki jak w szkole?

Po pierwsze warto zwrócić uwagę na to, że angielski biznesowy różni się od tego, którego naucza się w szkołach oraz na kursach ogólnych w szkołach językowych. Język angielski dla firm jest najczęściej wzbogacony o słownictwo charakterystyczne dla danej dziedziny, ale także o zwroty, które mogą być przydatne w komunikacji z ludźmi z innych krajów i kultur. To szczególnie ważne, jeśli chodzi o kulturę organizacji, w której to język odgrywa znaczącą rolę. Z drugiej strony używanie angielskiego biznesowego w znacznym stopniu ułatwia korzystanie z oprogramowania, na którym oparta jest praca na wielu stanowiskach. A te niestety bardzo często nie posiadają polskiej wersji językowej. 

Nowy język przyszłości?

Jeszcze kilkanaście lat temu pracodawcy inwestowali w głównej mierze w język angielski dla firm. Dzisiaj pojawiło się kilka tzw. języków przyszłości, które bardzo szybko zostały wprowadzone do oferty platform zajmujących się prowadzeniem kursów językowych dla firm. Dużą rolę odegrał tutaj rozwój handlu międzynarodowego, a co za tym idzie wejście amerykańskich i europejskich spółek na rynki azjatyckie. To właśnie dlatego oprócz angielskiego dla firm, obecnie w niektórych przedsiębiorstwach pracownicy uczą się języka chińskiego. Dzisiaj obok Amerykanów, Chińczycy są drugą co do wielkości frakcją posiadającą największy dostęp do wiedzy i informacji, co przekłada się na ich bardzo mocną pozycję na rynku międzynarodowym. Z racji dosyć odmiennej kultury obowiązującej w tym kraju oprócz kursów językowych dla firm prowadzi się również szkolenia dotyczące kultury organizacji, a wszystko po to, aby komunikacja mogła przebiegać płynniej.  angielski-dla-firm

Po co szkolić pracownika z języka obcego?

Jednak niezależnie od tego, czy mówimy o klasycznym angielskim dla firm, nieco bardziej zaawansowanym angielskim biznesowym, języku chińskim czy każdym innym, który może okazać się przydatny dla konkretnej grupy pracowników, bez wątpienia inwestycja w kursy językowe dla firm jest opłacalna i warto wygospodarować część budżetu właśnie na takie cele. Korzystając ze szkolenia języka angielskiego dla firm, można liczyć na:

  • wiedzę, która realnie przełoży się na funkcjonowanie firmy,
  • poprawę wydolności funkcjonowania poszczególnych działów,
  • lepszą komunikację na linii pracownik - pracownik,
  • lepszą komunikację na linii pracownik - klient,
  • zwiększenie zasobu intelektualnego przedsiębiorstwa,
  • większe znaczenie firmy na rynku międzynarodowym.
Angielskie słownictwo biznesowe Twoi pracownicy poznają z Multikurs.pl. Sprawdź!


Podsumowując, korzystanie z kursów językowych dla firm to bardzo przydatna praktyka, która pozwoli zadbać o indywidualny rozwój pracownika, a ten w krótkim czasie przełoży się na globalne funkcjonowanie firmy. W ofercie organizacji zajmujących się przeprowadzaniem kursów językowych dla firm najczęściej znajdziemy angielski biznesowy, niemiecki, chiński, hiszpański, francuski, rosyjski, aczkolwiek wiele z nich rozszerza swoją działalność o inne kursy, które również mogą okazać się przydatne w przypadku firm działających na rynku międzynarodowym. 


Chcesz doszkalać swoich pracowników? Sprawdź angielski biznesowy online» 


Pokaż stopkę
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE