Wykorzystaj szansę. Do końca tygodnia kursy 50% taniej!
Do końca promocji:
Twój kod rabatowy: CHANCE50
Aby zapewnić najwyższą jakość kursów i usług, wykorzystujemy pliki cookies. Sprawdź cel, warunki przechowywania i dostęp do tych informacji w Polityce Prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Zaloguj się z Facebook
lub
Nie pamiętam hasła Nie masz konta? Zarejestruj się!

Kursy językowe dla firm. Inwestycja czy wydatek?

KURSY JĘZYKOWE DLA FIRM: INWESTYCJA CZY WYDATEK?


Wielu pracodawców ostrożnie podchodzi do różnego rodzaju szkoleń oraz kursów mających na celu podnoszenie kompetencji pracowników. Jest to bardzo często spowodowane cięciem kosztów oraz pewnego rodzaju sceptycyzmem dotyczącym zasadności prowadzenia takich działań. Dzieje się tak ze względu na częsty brak wymiernych efektów. Niezależnie od tego, czy będą to kursy językowe dla firm czy dowolne inne szkolenie, odpowiedź brzmi jednoznacznie – warto.  Jednak aby nie wystąpiła powyższa sytuacja, trzeba wybrać takie kursy oraz prowadzących, którzy rzeczywiście nie zmarnują budżetu, a całe przedsięwzięcie nie pozostanie jedynie sztuką dla sztuki.

Dla swoich pracowników wybierz kompleksowy kurs angielskiego online!

Czy kursy językowe dla firm muszą być drogie?

Nikt właściwie nie powiedział, że trzeba wybierać wśród szkoleń, które bardzo często mają zawyżone ceny. Oczywiście, jeśli mówimy o specjalistycznych kursach z obsługi maszyn i programów, najczęściej trzeba będzie zainwestować większą kwotę, aczkolwiek w tym przypadku istnieje już właściwie wpisane prawdopodobieństwo zwrotu takowej inwestycji. Operując jednak na przykładzie kursów językowych dla firm, organizacja tego typu szkolenia z pewnością nie wymaga bardzo szeroko zakrojonych działań. Niezależnie od tego, czy wybieramy angielski dla firm czy dowolny inny język, do przeprowadzenia szkoleńwystarczy zaledwie:

  • sala będąca w stanie pomieścić uczestników,
  • ewentualne nagłośnienie,
  • rzutnik z ekranem,
  • materiały z zadaniami,
  • doświadczeni wykładowcy lub native speakerzy.

Jeśli chodzi o ostatni podpunkt, to zdecydowanie warto zwrócić się do organizacji zajmujących się na co dzień organizacją kursów językowych dla firm. Język angielski dla firm to bardzo popularny kierunek, dlatego jesteśmy przekonani, że każda platforma elearningowa powinna mieć w ofercie taką usługę. Bardzo często możemy również wybrać z puli innych języków. Znajdą się tam zarówno te bardziej popularne tj. niemiecki, rosyjski czy hiszpański, ale także bardziej egzotyczne dla Europejczyków np. języki azjatyckie. Wiele zależy do tego, na jaki rynek pracuje firma lub gdzie znajdują się jej pozostałe siedziby. Niektórym wystarczy angielski dla firm, jednak wiele bardziej globalnych korporacji będzie zmuszone skorzystać z szerszego zakresu kursów językowych dla firm.

Angielskie słownictwo biznesowe Twoi pracownicy poznają z Multikurs.pl. Sprawdź!

Jakie koszty generuje angielski dla firm?

Jeśli chodzi stricte o koszty, to należy sobie początkowo zadać pytanie: czy język angielski dla firm a konkretniej proces jego nauczania tak bardzo różni się od tego, którego uczymy się w szkołach językowych? Odpowiedź jest oczywista, że tak! Co za tym idzie, czy organizacja kursów językowych dla firm będzie droższym przedsięwzięciem? Nie należy przy tych rozważaniach zapominać, jak wiele zyskujemy posiadając kadrę z wysokimi kompetencjami językowymi. Bariera komunikacyjna to duży problem i to właściwie w każdej firmie. Co ważne nie chodzi tylko o komunikacje b2b i c2b, ale także wewnętrzne porozumiewanie się między pracownikami, którzy nierzadko pochodzą z krajów, gdzie mówi się różnymi językami. 


Chcesz doszkalać swoich pracowników? Sprawdź angielski biznesowy online» 


Pokaż stopkę
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE