Pierwszy powiew językowej wiosny! Kursy 55% taniej!
Do końca promocji:
Twój kod rabatowy: MARCH55
Aby zapewnić najwyższą jakość kursów i usług, wykorzystujemy pliki cookies. Sprawdź cel, warunki przechowywania i dostęp do tych informacji w Polityce Prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Zaloguj się z Facebook
lub
Nie pamiętam hasła Nie masz konta? Zarejestruj się!

Blog

CZY MOŻNA NAUCZYĆ SIĘ ANGIELSKIEGO W ROK?nauka-jezyka

Czy rzeczywiście potrzeba aż kilku lub kilkunastu lat, aby opanować język angielski lub inny język obcy? Niekoniecznie! Nauka języka w rok jest możliwa!

Długi okres przyswajania języka jest często efektem takich czynników jak nieodpowiednio dobrane metody nauki, zbyt częste zmiany nauczycieli i podręczników, brak wystarczającej motywacji do nauki. Można nauczyć się angielskiego do poziomu B2 (czyli takiego, który pozwoli nam dogadać się z obcokrajowcem na wszystkie codzienne tematy) w 12 miesięcy, a nawet szybciej. I nie jest to żadna cudowna metoda. Wystarczy naprawdę zaangażować się w naukę języka. Jak sobie pomóc, aby nauczyć się języka w rok?

Naucz się angielskiego w rok z pakietem 5 kursów online!

angielski-online

1. ODPOWIEDNIA MOTYWACJA

Bez dobrej motywacji nikt jeszcze nie nauczył się języka obcego. Musisz wiedzieć, po co się uczysz i dlaczego chcesz sie nauczyć. Wtedy automatycznie bardziej będzie Ci się chciało zasiadać nad podręcznikiem. Bez przymusu i ciągłego spoglądania na zegarek. Stwórz swój własny system motywujący. Na przykład korzystając z PDF motywacyjnego, który oferujemy Ci w strefie kursanta. Pobierz tutaj»

2. ŻELAZNA DYSCYPLINA

Jest ważna zwłaszcza przy samodzielnej nauce. Wiadomo, że nie nauczysz się angielskiego w rok, jeśli do nauki będziesz siadać tylko jeden czy dwa razy w miesiącu. Musisz określić sobie konkretne cele, które zamierasz osiągnąć w danym dniu, tygodniu i miesiącu, a potem trzymać się tego planu. Jeśli jednego dnia nie uda Ci się zrealizować celu, to jeszcze nie koniec świata, ale koniecznie nadrób zaległości następnego dnia, jeśli rzeczywiście zależy Ci na szybkiej nauce. Do planowania pracy możesz wykorzystać gotowy planer językowy.

3. SKUTECZNE POMOCE NAUKOWE

Nie musisz koniecznie zapisywać się do szkoły językowej, ale warto korzystać z różnego typu pomocy, żeby przyśpieszyć i urozmaicić swoją naukę angielskiego. Zależnie od tego, jaki typ nauki preferujesz (czy jesteś wzrokowcem, słuchowcem czy też najlepiej uczy Ci się przez działanie) odpowiednie będą dla Ciebie inne techniki nauki. A może dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będą kursy online?

  Wypróbuj kursy językowe online!

4. ZANURZENIE W JĘZYKU

Oprócz regularnej nauki, która powinna Ci zająć minimum godzinę dziennie, wpleć w codzienne życie jak najwięcej kontaktu z językiem. Moga to byc filmy po angielsku oglądane wieczorami zamiast tych w polskiej wersji językowej, wiadomości na CNN lub BBC, lektura książek albo czasopism po angielsku, słuchanie audiobooków i angielskich podcastów w drodze do pracy, gry językowe w aplikacji i o wiele więcej.

5. JAK NAJWIĘCEJ KOMUNIKACJI

Ideałem byłby wyjazd za granicę, aby tam konwersować z native speakerami, ale jeśli nie masz takiej możliwości, umawiaj się ze znajomymi na kawę połączoną z angielskimi konwersacjami albo zainwestuj w profesjonalne konwersacje. Możesz tez czytać sobie na głos po angielsku albo mówić do lustra: wszystko jedno w jakich okolicznościach, grunt to jak najwięcej mówić.
Pokaż stopkę
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE