Pierwszy powiew językowej wiosny! Kursy 55% taniej!
Do końca promocji:
Twój kod rabatowy: MARCH55
Aby zapewnić najwyższą jakość kursów i usług, wykorzystujemy pliki cookies. Sprawdź cel, warunki przechowywania i dostęp do tych informacji w Polityce Prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Zaloguj się z Facebook
lub
Nie pamiętam hasła Nie masz konta? Zarejestruj się!

Angielski na telefon: ucz się języka na smartfonie

ANGIELSKI NA TELEFON. UCZ SIĘ JĘZYKA NA SMARTFONIE


Angielski na telefon
to w dzisiejszych czasach idealna forma nauki języka, zwłaszcza dla zabieganych i dla tych, którzy praktycznie nie rozstają się ze swoim telefonem komórkowym. Wbrew pozorom przecież to nie rozmowy telefoniczne zajmują nam najwięcej czasu, gdy korzystamy ze smartfonów. Słuchamy muzyki i oglądamy filmy, robimy zdjęcia, wysyłamy maile, surfujemy po Internecie, korzystamy z aplikacji, gramy w gry, piszemy wiadomości SMS i przez internetowe komunikatory... Ale czy myśleliście o tym, żeby wykorzystać Wasze smartfony również do nauki języka obcego? Nauka języka na smartfonie to naprawdę świetny pomysł. Sprawdźcie, ile możliwości kryje w sobie Wasz telefon! Jak uczyć sie angielskiego na telefonie?

1. Zmień język w telefonie na angielski.

Zacznijmy od najprostszego: zmień język w ustawieniach swojego smartfona na angielski. Niby to niewiele, ale przyzwyczaisz się w ten sposób do używania języka obcego na co dzień. Na początku może Ci się to wydawać nieco niewygodne, ale szybko się  przyzwyczaisz, a nowe słówka same będą wchodzić Ci do głowy!

2. Słuchaj audycji po angielsku.

Lubisz słuchać radia lub muzyki w drodze do pracy? Przerzuć się na audycje w języku angielskim! Wypróbuj angielskie podcasty, czyli audycje dostępne w krótkich odcinkach, np. w formcie MP3. Wybierz jeden z kanałów specjalnie przeznaczonych dla osób uczących się języka angielskiego, np. All Ears English, The English we Speak lub podcasty informacyjne z aktualnymi wiadomościami ze świata po angielsku, np. BBC Global News Service.

 

3. Korzystaj z aplikacji mobilnych do nauki angielskiego.

i Zamiast grać w gry ucz się języka w aplikacji. Istnieje wiele aplikacji do nauki języka. Łączą naukę z zabawą, przez co są bardziej skuteczne niż tradycyjna nauka słówek. Aplikacje mobilne nie tylko uczą nowych słówek, ale pozwalają powtarzać te już poznane. A co najważniejsze, jest to możliwe w każdym miejscu i czasie – nawet bez dostępu do Internetu. Polecamy zwłaszcza Multisłówka – do pobrania za darmo w sklepie Google Play


matura-z-angielskiegoy

Pobierz aplikację MultiSłówka4.Oglądaj filmy angielskie na telefonie.

Lubisz spędzać wolny czas, oglądając filmiki na youtube? Wybieraj filmiki po angielsku na telefonie. Dzięki temu czas przeznaczony na oglądanie nigdy nie będzie zmarnowany. Tu znów możesz wybierać z bardzo szerokiej palety kanałów i filmów edukacyjnych. Polecamy zwłaszcza kanały do nauki angielskiego jak, np. BBC Learning English, British Council Learning English albo  Learn English for free.

 

5. Rozmawiaj po angielsku.

Na pewno używasz internetowych czatów. I na pewno korzystasz z portali społecznościowych. Żeby mieć z tego, oprócz przyjemności, korzyści językowe, zacznij pisać tam też po angielsku. Bez problemu znajdziesz grupy na facebooku przeznaczone do rozmów po angielsku. Możesz też umówić się z kimś na językową „wymianę” i rozmawiać przez telefon po angielsku np. przez Skype’a.


Dziś jest wiele możliwości, żeby uczyć się dowolnego języka, korzystając tylko ze swojego smartfona. Jest to wygodne, nie wymaga dużo czasu i jest całkowice bezpłatne. Bądź smart! Zamiast marnować czas, bezcelowo surfując po Internecie lub grając w wężyka, wykorzystaj wolny czas na naukę. 


Pokaż stopkę
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE