Pierwszy powiew językowej wiosny! Kursy 55% taniej!
Do końca promocji:
Twój kod rabatowy: MARCH55
Aby zapewnić najwyższą jakość kursów i usług, wykorzystujemy pliki cookies. Sprawdź cel, warunki przechowywania i dostęp do tych informacji w Polityce Prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Zaloguj się z Facebook
lub
Nie pamiętam hasła Nie masz konta? Zarejestruj się!

Blog

ANGIELSKI DLA DZIECI. JAK OSWAJAĆ DZIECKO Z JĘZYKIEM?

Zastanawiasz się, jak pomóc swojemu dziecku w nauce języka? Lekcje angielskiego w przedszkolu czy szkole nie dają zadowalających efektów?

Nie musisz wcale być zawodowym nauczycielem angielskiego, żeby podnieść umiejętności językowe swojego dziecka i zapewnić mu lepszy start. Wystarczy znajomość języka na poziomie średnio zaawansowanym. A nawet mając opanowany tylko poziom podstawowy możesz pomóc Twojemu dziecku w przyswojeniu języka angielskiego. Jak?

1. Mów do dziecka po angielsku. Oczywiście nie cały czas - tylko w wybranych momentach. Nie martw się niedoskonałym akcentem! Ważne, aby nie popełniać poważnych błędów. na wszelki wypadek możesz zawsze mieć pod ręką słownik. 

2. W czasie zabawy czy spaceru wskazuj na konkretne przedmioty i nazywaj je: nie tylko po polsku, ale i w języku obcym. Zdziwisz się, jak szybko dziecko zacznie powtarzać po Tobie lub samo wymawiać właściwe słowo!

 

3. Czytaj dziecku bajki i wiersze po angielsku. Pokazuj obrazki i wymawiaj słowa. Uczcie się też na pamięć krótkich wierszyków - to świetny sposób na ćwiczenie wymowy i oswajanie dziecka z melodią języka.

4. Oglądajcie filmy animowane po angielsku, słuchajcie piosenek i śpiewajcie je. Najlepiej wybierać takie piosenki, które można jednocześnie odgrywać, np. If you're happy and you know it, clap your hands albo piosenki związane z liczeniem czy alfabetem.

5. W konkretnych sytuacjach używajcie tylko języka angielskiego do komunikacji - na przykłąd w drodze do przedszkola czy szkoły, w czasie kolacji. Wystarczy parę minut dziennie. Chodzi o to, aby dziecko przyzwyczaiło się do używania języka w zwykłych, codziennych sytuacjach i uniknęło bariery językowej w przyszłości.


Zacznij używać języka obcego na co dzień w domu. Nie bój się - na pewno nie spowoduje to, że dziecko zapomni język polski. I nie musisz od razu „przerzucać się” wyłącznie na angielski. Zacznij od małych kroków. Najważniejsze, to mieć kontakt z językiem. Najlepiej już od najmłodszych lat!

Pokaż stopkę
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE