Pierwszy powiew językowej wiosny! Kursy 55% taniej!
Do końca promocji:
Twój kod rabatowy: MARCH55
Aby zapewnić najwyższą jakość kursów i usług, wykorzystujemy pliki cookies. Sprawdź cel, warunki przechowywania i dostęp do tych informacji w Polityce Prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Zaloguj się z Facebook
lub
Nie pamiętam hasła Nie masz konta? Zarejestruj się!

Blog

Jak zdać maturę ustną z angielskiego?

Jak się przygotować do matury ustnej z angielskiego? Co zrobić, żeby ograniczyć stres? I o czym nalezy pamiętać już w trajkcie egzaminu? Ten artykuł ci pomoże!

Ciemna strona nauki języka

Nauka angielskiego to nie bułka z masłem. Co zrobić, kiedy dopadnie cię kryzys, aby nie stracić wszystkich efektów dotychczasowej nauki? Poznaj sprawdzone sposoby na walkę ze swoimi językowymi słabościami.

Jak uczyć się angielskiego zimą?

Zimą zwykle przestawiamy się na „wolniejsze obroty”. Warto  pożytecznie spędzać długie zimowe wieczory, które w ten sposób zyskujemy. Nie tylko na odpoczynku, ale też nauce. Poznaj sposoby na przyjemną i relaksującą naukę zimą.

Komunikatywny angielski. Co to znaczy?

Większość ofert pracy zawiera jako jedno z wymagań angielski komunikatywny. Także osoby szukające pracy bardzo często zamieszczają to hasło w swoim CV. Ale co ono właściwie znaczy? Sprawdź, czy spełniasz to wymaganie!Czy można nauczyć się akcentu?

Nie będąc osobą anglojęzyczną z pochodzenia i nie spędziwszy co najmniej kilku lat za granicą nie będziemy brzmieć jak native speaker. Ale dzięki kilku prostym trikom i regularnej pracy nad wymową jest możliwe jej znaczące poprawienie, tak że różnica będzie naprawdę niewielka. 

Czy można nauczyć się angielskiego w rok?

Czy potrzeba kilku lub kilkunastu lat, aby opanować język? Niekoniecznie! Długi okres przyswajania języka jest często efektem nieodpowiednio dobranych metod nauki, zbyt częstymi zmianami nauczycieli i podręczników, brakiem wystarczającej motywacji. Sprawdź, jak nauczyć się w rok!

Książki do nauki angielskiego. Nauka angielskiego przez czytanie

Czytaj ciekawe ksiażki po angielsku i zapamiętuj nowe słowa oraz wyrażenia bez wysiłku. Ksiązki od poziomu A1 do C2 dla osób uczących się języka, powieści z ćwiczeniami, audiobooki.

Cytaty motywacyjne po angielsku

Dopiero zaczynasz naukę języka? A może uczysz się już od dawna i masz mały kryzys? Niech te cytaty wzmocnią Twoją motywację. Możesz pobrać, wydrukować i powiesić nad biurkiem te, które najbardziej do Ciebie przemawiają!

 

Jak uczyć się angielskiego z piosenek?

Poznaj 5 najlepszych piosenek do nauki angielskiego. Osłuchuj się z językiem ipoznawaj nowe słówka słuchając piosenek!

Angielski na lotnisku

Lecisz na wakacje samolotem? Koniecznie zapoznaj się z listą pytań, które usłyszysz na lotnisku i w trakcie podróży. Bo pamiętaj, że na pokładzie samolotu i na lotnisku za granicą będziesz rozmawiać po angielsku!

Gdzie rozmawiać po angielsku?

Niby wszyscy wiemy, że żeby naprawdę nauczyć się języka, trzeba w nim MÓWIĆ. Ale jak to zrobić, jeśli nie masz wielu znajomych za granicą i nie chcesz wydawać fortuny na prywatne konwersacje?

Angielskie imiona

Charles, Bridget, William, Emily... Trudno Ci wymówić i zapamiętać angielskie imiona? Spróbuj je skojarzyć z ich polskimi odpowiednikami, na pewno będzie Ci łatwiej.

Materiały na Wielkanoc od zajączka

Sprawdź, jak wiele wiesz na temat Wielkanocy i poznaj angielskie słówka związane z tymi świętami. Pobierz zagadki w pdf i baw się!

Angielskie cytaty

To be or not to be: that is a question! i inne słynne cytaty w języku angielskim z tłumaczeniem na polski. Czytaj i ucz się angielskiego z powiedzeń, które na pewno już znasz!

Smart english. Ucz się języka na smartfonie

Wysyłamy SMSY, dzwonimy, korzystamy z internetu, gramy w gry, korzystamy z chatów... Czy myśleliście o tym, żeby wykorzystać Wasze smartfony również do nauki języka obcego? Sprawdźcie, ile możliwości kryje w sobie Wasz telefon!

Najlepsze prezentacje TED na temat nauki języków obcych

Nie wiesz, od której strony zabrać się za naukę języka? Zastanawiasz się, czy samodzielna nauka przyniesie jakiekolwiek efekty? Poznaj poliglotów i ich sposoby na naukę kilku, a nawet kilkunastu języków. Sprawdź triki najlepszych międzynarodowych ekspertów. 

Jak powiedziec po angielsku Doładowanie do telefonu?

Warto nauczyć się mówić o sprawach związanych z komórkami i telefonowaniem w języku angielskim - dzięki temu poradzimy sobie, gdy podczas wakacji nieoczekiwanie rozładuje nam się bateria lub skończą środki na koncie!

Jak mówić po angielsku? Angielska wymowa

Angielska wymowa znacząco różni się od naszej. Potrzeba dużo osłuchania i praktyki, żeby poprawnie wymawiać słow. Ale nie zniechęcaj się! Wszystkiego można się nauczyć. Zacznijmy od podstaw: przypomnijmy sobie angielski alfabet i sposób wymawiania poszczególnych liter.

5o twarzy uprzejmości. Mów po angielsku uprzejmie!

Nieważne, czy dopiero zaczynasz się uczyć angielskiego, czy jesteś juz na poziomie średnio zaawansowanym. Ten e-book pomoże Ci wzbogacić Twój język i spowoduje, że poczujesz się pewniej porozumiewając się po angielsku z obcokrajowcami.

Rozmówki angielskie w PDF

Wybierasz się na wakacje za granicę lub dłuższy wyjazd w celach służbowych? Jaki kolwiek jest cel Twojej podróży, na pewno przyda Ci się nasz e-book w wygodnej formie pdf. Dowiesz się z niego m.in jak dogadać się z obsługą lotniska, zamówić obiad w restauracji, zameldować się w hotelu czy poradzić sobie w sytuacjach awaryjnych.

Najlepsze seriale do nauki angielskiego

Niezbędnym elementem nauki języka obcego jest kontakt z żywą mową. Najłatwiej znaleźć ją w serialach! Są one źródłem słów używanych na co dzień, których nie nauczymy się w szkole, żartów sytuacyjnych i poprawnej wymowy. Przedstawiamy naszą subiektywną listę seriali, które na pewno pomogą Wam w nauce angielskiego!

Angielski dla dzieci. Jak oswajać dziecko z językiem?

Chcesz, żeby Twoje dziecko już od najmłodszych lat osłuchiwało się z językiem i nie miało problemów z nauką angielskiego w przyszłości? Zobacz, jak postępować, by oswajać dziecko z językiem obcym.

 

Idiomy w tytułach filmów i seriali

Lubisz seriale i filmy? Czasem już sam tytuł anglojęzycznego filmu lub serialu wystarczy, aby nauczyć się czegoś ważnego. Poznaj znaczenie i zastosowanie angielskich idiomów  zawartch w znanych tytułach.

Jak czytać alfabet fonetyczny? Mów po angielsku poprawnie!

Każdy słownik posko-angielsko czy angielsko-polski zawiera, oprócz tłumaczenia danego słowa, jego zapis fonetyczny. Jak go czytać?

Angielskie słówka związane z miłością i związkami

Jak powiedzieć po angielsku jestem zakochany po uszy albo miłość jest ślepa? Jak określić chłopaka, a jak narzeczonego? Poznaj listę najważniejszych słów i wyrażeń związanych z miłością i związkami.

Pokaż stopkę
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE