Jak uczyć się francuskiego z piosenek?

Uczysz się francuskiego i lubisz francuskie piosenki? Wykorzystaj to do nauki. Słuchanie piosenek może być bardzo skuteczną metodą nauki języka francuskiego. A do tego jaką przyjemną! W jaki sposób i jakich słuchać piosenek, aby mieć z tego korzyści językowe?

1. Znajdź francuską piosenkę, którą lubisz np. na YouTube lub w innym serwisie i posłuchaj jej, najlepiej kilka razy. Na początku nie patrz na transkrypcję tekstu. Sprawdź jak dużo rozumiesz. Nie przejmuj się, jeśli niewiele – to dopiero pierwszy etap!

2. Wyszukaj teraz oryginalny tekst piosenki w Internecie. Na początku nie korzystaj z polskiego tłumaczenia – patrz tylko na francuski tekst.

3. Posłuchaj jeszcze raz, tym razem patrząc na tekst piosenki po francusku. Weź ołówek i podkreśl słowa i wyrażenia, których nie rozumiesz.

4. Przetłumacz słowa, które podkreśliłeś i zapisz tłumaczenia na kartce z tekstem.

5. Posłuchaj piosenki ostatni raz, korzystając z francuskiego tekstu i tłumaczenia. Teraz możesz sprawdzić, na ile dobrze zrozumiałeś piosenkę za pierwszym razem. Efekty bywają zaskakujące!

Jakie francuskie piosenki wybierać do nauki? Kilka przykładów poniżej:

Więcej francuskich piosenek do nauki znajdziesz tutaj

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.