Jak szybko opanować język?

Blog sposoby nauki szybko

Większość osób uczących się języka ma ten sam problem: chciałyby opanować go jak najszybciej, ale jednocześnie nie mają zbyt wiele czasu na naukę. Praca, obowiązki domowe, spotkania towarzyskie… I jak tu wygospodarować jeszcze czas na siedzenie nad książkami? Jeśli Ty też tak myślisz, ten artykuł jest dla Ciebie. Przekonamy Cię w nim, że aby w krótkim czasie zrobić duże postępy, wystarczy poświęcić na naukę 15 minut dziennie.

UŻYWAJ APLIKACJI MOBILNEJ

W drodze do pracy, gdy czekasz na swoją kolej do kasy w supermarkecie, albo po prostu pijąc poranną kawę – korzystając z aplikacji mobilnej do nauki słownictwa, np. MultiSłówka, w ciągu 15 minut możesz przyswoić sobie kilkanaście nowych słówek. A dzięki specjalnie zaprojektowanemu systemowi Inteligentnych Powtórek słówka, których się nauczysz, nie wywietrzeją Ci z głowy od razu następnego dnia.

PRZYKLEJAJ KARTECZKI

To mniej nowoczesna, ale również bardzo skuteczna metoda nauki, zwłaszcza dla zabieganych: karteczki ze słówkami przyklejone np. do mebli (swoich desygnatów, przykładowo słowo krzesło do krzesła) lub na lustro / szafkę / inne miejsce, na które często spoglądasz (wtedy może to być od razu klika słówek).

ZANURZ SIĘ W JĘZYKU

Czyli jak najwięcej słuchaj, czytaj, oglądaj, rozmawiaj… Nawet 15 minut kontaktu z językiem, jeżeli będzie on codzienny, przyniesie w stosunkowo krótkim czasie wymierne rezultaty. Możesz znaleźć kanał z wideo w języku, którego się uczysz (np. dla uczących się angielskiego kanały BBC czy CNN) lub po prostu włączyć telewizor na anglojęzyczną stację. Świetnym pomysłem jest też słuchanie audiobooków i czytanie książek lub gazet w języku, którego się uczysz. Możesz pomyśleć o zaprenumerowaniu jakiegoś czasopisma po angielsku lub ustawieniu strony internetowej z anglojęzycznymi wiadomościami jako strony głównej w Twojej przeglądarce. a może zmienisz język obsługi Twojego smartfona na angielski? W ten sposób na pewno będziesz obcować z językiem angielskim więcej, niż 15 minut dziennie 🙂

Niedużo, prawda? To tyle, co poranna kawa albo spacer z psem. Tyle na pewno jesteś w stanie poświęcić, żeby szybko nauczyć się języka!

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.