Jak się uczyć słówek?

Blog sposoby nauki słówka
 

Wiele osób uczących się języka obcego zadaje sobie następujące pytanie: Jak uczyć się słówek, aby jednocześnie poznawać dużo nowego materiału i nie zapominać tego, czego już się nauczyliśmy? A także, aby poznawanie nowych słówek angielskich nie było to nudne i męczące? Rozbudowane słownictwo to przecież, obok oczywiście znajomości podstaw gramatyki, najważniejszy element konieczny do porozumiewania się w języku obcym.  W tym artykule doradzimy Ci, jak uczyć się słówek przyjemnie i skutecznie. Oto 3 super skuteczne sposoby, które pomogą Ci w zapamiętywaniu nowych słówek.

 

1. Ucz się słówek z zeszytu

Zeszyty kojarzą się większości z nas wyłącznie ze szkołą i bezrefleksyjnym przepisywaniem zdań z tablicy, ale zupełnie niesłusznie. Taka forma nauki rzeczywiście może być nieskuteczna, jeśli nie łączy się z żadną własną aktywnością. Ale notes może być też świetnym sposobem nauki słówek, zwłaszcza dla osób, które są typowymi wzrokowcami. Warto notować słowo angielskie nie tylko z tłumaczeniem na język polski (bardziej zaawansowani mogą pokusić się o wyjaśnienie w języku oryginalnym poprzez inne, znane słowo, np. tiny – very small), ale również o zdanie przykładowe, dzięki któremu osadzimy dane słowo w kontekście. Takie zdania najlepiej jest wymyślać samemu. Dobrym pomysłem (zwłaszcza dla początkujących) jest dopisywanie w nawiasie wymowy.

 

Trenuj wymowę angielską z kursem angielskiego online!

 
Intensywny kurs języka angielskiego
 

I uwaga! Nie trzeba wcale używać alfabetu fonetycznego, tak kłopotliwego w słownikach, bo mało kto potrafi go prawidłowo czytać. Zapisz to na swój sposób! Nie ma nic złego w zapisie  np. tiny (tajni), o ile będziesz zawsze pamiętać, co jest zapisem, a co wymową!

 

2. Zapisuj słówka na samoprzylepnych karteczkach

 

To świetny pomysł na naukę słówek angielskich zwłaszcza dla początkujących. Gdy chcesz nauczyć się nazywać przedmioty codziennego użytku (np. meble, sprzęty domowe, artykuły spożywcze), zastosuj najprostszą pod słońcem, ale bardzo skuteczną metodę: przyklejaj karteczki!

 
Blog sposoby nauki słówka
 

Zaopatrz się w blok (lub kilka bloków w różnych kolorach – inny kolor na każdą kategorię słówek, np. meble, sprzęt RTV) małych samoprzylepnych karteczek. Sprawdzaj interesujące Cię słowo w słowniku i zapisuj je na karteczce (jeśli tego potrzebujesz, od razu dopisz pod słówkiem jego wymowę), a następnie przyklejaj karteczki na poszczególne przedmioty. Ustal, że codziennie rano lub wieczorem robisz obchód po mieszkaniu i powtarzasz słówka. Możesz to też oczywiście robić przy okazji – nawet zupełnie nieświadomie, np. myjąc zęby czy pijąc poranna kawę.

 

3. Ucz się słówek przez Internet i korzystaj z aplikacji

 

Ucząc się słówek angielskich czy słówek w innych językach obcych nie zapominajmy też o najnowszych technologiach. Trudno Ci się zmobilizować do tradycyjnych form nauki lub boisz się, że pogubisz papierowe notatki? Skorzystaj z kursu online! 

 

Polecamy zwłaszcza innowacyjne kursy MultiSłówka.

 
Intensywny kurs języka angielskiego
 

Dzięki takiemu kursowi będziesz mieć pod ręką cały materiał do nauki – dowolnie możesz teraz wybierać poziom i tematykę słów, których chcesz się nauczyć. Oprócz wizualizacji i nagrania każdego słowa (co jest bardzo ważne w procesie nauki!) zyskasz możliwość ćwiczenia i dostęp do ciekawych gier językowych, a spersonalizowany system powtórek nie pozwoli Ci zapomnieć tych słówek, których już się nauczyłeś.

 

I uwaga! Z kursów MultiSłówka można korzystać też na urządzeniach mobilnych z systemem Android. W dzisiejszych czasach, kiedy  tablety i smartfony nosimy ze sobą dosłownie wszędzie, warto to wykorzystać do nauki języka! Pobierz więc specjalną aplikację do nauki słówek i powtarzaj słówka, gdziekolwiek jesteś.

 

Wypróbuj aplikację mobilną słówka angielskie MultiSłówka

 
Blog aplikacja multisłówka
 

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.