Pierwszy powiew językowej wiosny! Kursy 55% taniej!
Do końca promocji:
Twój kod rabatowy: MARCH55
Aby zapewnić najwyższą jakość kursów i usług, wykorzystujemy pliki cookies. Sprawdź cel, warunki przechowywania i dostęp do tych informacji w Polityce Prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Zaloguj się z Facebook
lub
Nie pamiętam hasła Nie masz konta? Zarejestruj się!

Blog
Poziomy znajomości języka

Angielski albo niemiecki B2, C1, A2 - co to znaczy? Jak okreslić swoją znajomośc języka w skali Rady Europy i jaki kurs powinnismy wybrać, jesli znajmy język na danym poziomie? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!
False friends. Nie myl tych słów!

Angielskie słowo chef, choć podobne do polskiego szef, znaczy zupełnie co innego: kucharz. A actual nie znaczy wbrew pozorom aktualny ale właściwy. Jacy są „fałszywi przyjaciele” w innych językach europejskich? Jak powiedzieć cześć?

Bądź uprzejmy i witaj się za granicą w języku miejscowym! Przygotuj się do podróży. Zobacz – i posłuchaj – jak powiedzieć cześć w różnych językach europejskich. 
Polskie gwiazdy mówią po angielsku

Jeśli uczyć się, to tylko od najlepszych. Zobacz, jak polskie gwiazdy sportu, muzyki i ekranu mówią w języku angielskim. Przekonaj się, że Ty też możesz mówić jak gwiazda! 


Czy mozna nauczyć się akcentu?

Uczysz się angielskiego lub innego języka obcego od lat, ale nadal słychać po Tobie, że jesteś z Polski? Zastanawiasz się, czy to w ogóle możliwe, żeby brzmieć jak native speaker? Odpowiemy Ci na to pytanie. Odpowiedź może Cię zaskoczyć!

Światowej sławy artyści mówią w językach obcych

Nie tylko my uczymy się języków obcych. Największe gwiazdy Hollywood i sportu mówią w różnych językach! Wiesz, która aktorka mówi płynnie po niemiecku? Czy George Clooney zna włoski? Łamańce językowe

Zobacz, jakie łamańce językowe mają Anglicy, Niemcy, Hiszpanie, Francuzi i włosi. Prezentujemy po trzy zdania, w których łatwo się zaplątać!angielski-ze-sluchu

Rozumienie ze słuchu. Jak zrozumieć, co do nas mówią?

Gdy słuchasz wypowiedzi w języku obcym, całość zlewa ci się w jeden, niezrozumiały ciąg? Jest na to sposób: ćwicz rozumienie ze słuchu! Prezentujemy szereg praktycznych metod na oswajanie się z angielską wymową.Najdłuższe słowa

Chcesz się dowiedzieć, jakie są najdłuższe słowa w poszczególnych językach? Czy w angielskim jest dłuższe słowo niż konstantynopolitańczykowianeczka? Sprawdź!Ciekawostki językowe

Myślisz, że o językach europejskich wiesz juz wszystko? Przekonaj się, czy aby na pewno! Poznaj po 3 zaskakujące fakty dotyczące nauki języków obcych, o których jeszcze pewnie nie słyszałeś!

Pokaż stopkę
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE