Co warto zwiedzić w Hiszpanii?

Blog hiszpański co warto zwiedzić

Zabytki Hiszpanii zachwycają różnorodnością i przepychem architektonicznym. Jeśli wyjeżdżasz do Hiszpanii to oprócz korzystania z kąpieli wodnych i słonecznych koniecznie znajdź czas na zwiedzanie! Atrakcje turystyczne czekają w każdym zakątku tego kraju, dzięki czemu jest to prawdziwy raj dla przybyszów z całego świata. Co koniecznie musisz zobaczyć? Prezentujemy listę 7 najciekawszych miejsc w Hiszpanii!

Nie znasz jeszcze hiszpańskiego? Ucz się online z kursem Hiszpański dla początkujących»

Intensywny kurs języka hiszpańskiego

1. Muzeum Prado.

Listę ciekawych miejsc w Hiszpanii otwiera zlokalizowane w Madrycie muzeum Prado. Jest to jedno z najważniejszych i najlepiej zaopatrzonych muzeów na świecie. Pochodzący z XIII wieku, zbudowany w stylu klasycystycznym budynek mieści w sobie ogromna kolekcję sztuki z królewskiego skarbca: przede wszystkim imponującą kolekcję malarstwa hiszpańskiego, francuskiego i flamandzkiego.  Na zwiedzanie Muzeum Prado warto poświęcić nawet kilka dni i dobrze je zaplanować: kolekcja jest naprawdę bogata!

2. Bazylika Sagrada Familia

Blog hiszpański co warto zwiedzić

Zabytki Hiszpanii to również wyjątkową na skalę światową architektura. Zwłaszcza Barcelona słynie z pięknych i oryginalnych dzieł architektury Gaudiego. Najsłynniejsza z zaprojektowanych przez niego budowli, bazylika Sagrada Familia, jest budowana już od 1882 roku i nadal nie została w pełni ukończona! Charakterystyczne, strzeliste wieże górują nad miastem i są nieodłącznie kojarzonego z Barceloną, a widok bazyliki Sagrada Familia i innych surrealistycznych dzieł Gaudiego robi ogromne wrażenie na zwiedzających to miasto turystach.

3. Pałac Królewski Palacio Real.

Palacio Real to największy, po rosyjskim Ermitrażu, pałac w Europie i jeden z najciekawszych zabytków Hiszpanii. Znajdują się tam aż 2 tysiące pokoi! Pałac został zbudowany w XIII wieku przez Króla Filipa i od tego czasu aż do 1931 roku był rezydencją królów hiszpańskich. Dzisiaj jest otwarty dla zwiedzających i stanowi jedną z największych atrakcji Madrytu.

4. Alhambra

Blog hiszpański co warto zwiedzić

Alhambra, słynny zespół pałacowy w Grenadzie, usytuowany jest malowniczo u stóp gór Sierra Nevada. Nazwa Alhambra pochodzi od czerwonobrązowych cegieł, z których zbudowano wewnętrzne ściany pałacu. Sale z misternymi, zachwycającymi szczegółowością ozdobami można tam zwiedzać na zmianę z przepięknym, zadbanymi ogrodami, a ze szczytu rozciąga się wspaniały widok na miasto, rzekę i pobliskie góry.

5. Las Ramblas

Najsłynniejsza ulica Barcelony, odwiedzana tłumnie przez turystów z całego świata. Las Ramblas to szeroka promenada, wzdłuż której napotkamy liczne atrakcje turystyczne, a także zobaczymy wielu artystów ulicznych prezentujących swoje występy. Charakterystyczną cechą tego deptaka jest też ogromna ilość kolorowych straganów  oferujących pamiątki i słodycze: jeśli chcesz przywieźć z Hiszpanii oryginalne pamiątki, po prostu musisz odwiedzić to miejsce!

Blog hiszpański co warto zwiedzić

6. Santiago de Compostella

Święte miejsce chrześcijan (trzecie po Jerozolimie i Rzymie!), cel pielgrzymek chrześcijan z całej Europy słynną traso Camino de Santiago, a także miasto z zespołem zabytkowym starego miasta wpisanego na światową listę dziedzictwa UNESCO i zabytkową średniowieczną katedrą. Znajduje się tam też uważany za jeden z najpiękniejszych placów w Hiszpanii – Praza de España.

7. Albaicín

Blog hiszpański co warto zwiedzić

Albaicín to sąsiadująca z zespołem pałacowym Alhambra dzielnica arabska, uważana za jedno z najbardziej klimatycznych miejsc w całej Hiszpanii, tzw. białe miasto (z powodu koloru budynków, które są w przeważającej większości białe) i jednocześnie najstarsza dzielnica Grenady. Jest to najsłynniejszy zabytek kultury i architektury muzułmańskiej w Europie. Warto przejść się wąskimi białymi uliczkami i wspiąć się na kręte schody, aby podziwiać panoramę miasta – zwłaszcza o zachodzie słońca jest to niezapomniany widok!

Ta lista nie wyczerpuje oczywiście wszystkich ciekawych miejsc w Hiszpanii. Kraj ten oferuje ogromną ilość zabytków i obfituje w przepiękne krajobrazy. Pozostaje więc uzbroić się w przewodnik, kurs językowy i okulary przeciwsłoneczne i… wyruszać!

Przed wyjazdem do Hiszpanii powtórz sobie jeszcze najważniejsze wyrażenia.

Na przykład z kursem Hiszpański MultiSłówka!

Intensywny kurs języka hiszpańskiego

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.