Wykorzystaj szansę. Do końca tygodnia kursy 50% taniej!
Do końca promocji:
Twój kod rabatowy: CHANCE50
Aby zapewnić najwyższą jakość kursów i usług, wykorzystujemy pliki cookies. Sprawdź cel, warunki przechowywania i dostęp do tych informacji w Polityce Prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Zaloguj się z Facebook
lub
Nie pamiętam hasła Nie masz konta? Zarejestruj się!

Blog

AKTORZY I SPORTOWCY MÓWIĄ W JĘZYKACH OBCYCH

.

.

Wszyscy śledzimy życie aktorów, celebrytów, sportowców. Największe sławy Hollywood i sportu uczą się języków obcych. Sprawdź, jak wypadają mówiąc w różnych językach. Żeby zobaczyć materiał wideo, kliknij na nazwisko gwiazdy, którą chcesz usłyszeć. 

Uwaga! Nie znajdziesz tu wywiadów w języku angielskim.

.

HISZPAŃSKI

Ten drugi (po angielskim) języki pod względem liczby osób posługujących się nim na świecie cieszy się wyjątkową popularnością również wśród aktorów. Po hiszpańsku mówią m.in. Gwyneth Paltrow, Will SmithBen AffleckZoe Saldana i David Beckham

Nie zapominajmy też o artystach, dla których hiszpański jest językiem ojczystym. Są to Salma Hayek, Antonio Banderas, Ricky Martin czy Jennifer Lopez.

.

FRANCUSKI

Okazuje się, że francuski cieszy się ogromną popularnością wśród aktrek i aktorów Hollywood. Tym romantycznym językiem mówią Joseph Gordon-LevittBradley CooperJodie FosterJohnny Depp, Diane Kruger i Nina Dobrev

.
NIEMIECKI

Język naszych zachodnich sąsiadów nie cieszy się dużą popularnością wśród gwiazd. Po niemiecku mówią biegle Sandra Bullock oraz Diane Kruger. Nie zapominajmy o najbardziej znanym aktorze-gubernatorze, Arnoldzie Shwarzeneggerze

.

WŁOSKI

Wydawać by się mogło, że język pięknej Italli podbije serca artystycznego świata. Jednak po włosku mówią nieliczni. Do grona sław mówiących płynnie po włosku należą Colin Firth oraz Kobe Bryant. A dla wszystkich fanów George'a Clooneya mamy małą niespodziankę.  

. 

ROSYJSKI

Mimo obecności w coraz większej ilości filmów język rosyjski nie podbił Hollywood. Mówiące po rosyjsku można usłyszeć Milę KunisMillę Jovovich lub Irinę Shayk

.

POLIGLOCI

Wśród celebrytów jest też kilkoro zasługujących na wyjątkową uwagę i brawa, jeśli chodzi o ilość języków, którymi się posługują. I nie mamy na myśli tylko sloganów reklamowych czytanych na potrzeby różnych kampanii. 

Do grona poliglotów możemy zaliczyć: 
- Novaka Djokovica. Tenisista jest rekordzistą i usłyszymy go w aż 11 językach. Novak mówi po serbsku, angielsku, francusku, niemiecku, włosku, hiszpańsku, arabsku, rosyjsku, japońsku, portugalsku i chińsku! 

- Shakirę, która mówi w 6 językach. Shakira mówi po hiszpańsku, angielsku, francusku, włosku, portugalsku i katalońsku.

- Toma Hiddlestona, którego możemy usłyszeć udzielającego wywiadów w 5 językach. Tom mówi po hiszpańsku, włosku, francusku, niemiecku, a nawet po starogrecku! 

- Natalie Portman mówiącą w 5 językach: po hebrajsku, angielsku, japońsku, niemiecku i hiszpańsku.

.

A jeśli jesteś dopiero na początku drogi do bycia poliglotą, koniecznie posłuchaj, jaką radę ma dla wszystkich uczących się języków Cristiano Ronaldo. Pamiętaj: najważniejsza jest wytrwałość i chęć komunikowania się!

.

Pokaż stopkę
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE