Pierwszy powiew językowej wiosny! Kursy 55% taniej!
Do końca promocji:
Twój kod rabatowy: MARCH55
Aby zapewnić najwyższą jakość kursów i usług, wykorzystujemy pliki cookies. Sprawdź cel, warunki przechowywania i dostęp do tych informacji w Polityce Prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Zaloguj się z Facebook
lub
Nie pamiętam hasła Nie masz konta? Zarejestruj się!

Blog

Słownictwo brytyjskie vs. amerykańskie

Zobacz, na jakie wyrazy szczególnie warto zwracać uwagę, gdy wyjeżdżamy do Wielkiej Brytanii lub USA! Poznaj najważniejsze różnice w słownictwie między brytyjską  a amerykańską odmianą języka. 

Pisownia brytyjska vs. amerykańska

Wiele słów pisze się inaczej w brytyjskiej i amerykańskiej odmianie języka. Rózni się zwłaszcza sposób zapisu końcówek. Poznaj i zapamiętaj najwazniejsze różnice i już więccej się nie wachaj jak pisać do Anglika, a jak do Amerykanina!

Wymowa brytyjska vs. amerykańska

Melodia języka amerykoanów i brytyjczyków  jest inna, da się też zauważyć kilka stałych różnic w sposobie wymowy poszczególnych głosek.  Poznaj najwazniejsze różnice i posłuchaj brytyjczyków i amerykanów mówiących po angielsku!

Gramatyka brytyjska vs. amerykańska

Ucząc się gramatyki angielskiej trafiamy czasem na różne wersje poszczególnych zasad. Wynika to z  różnic między dwoma najpopularniejszymi odmianami języka.  Jakie są podstawowe różnice w gramatyce brytyjskiej i amerykańskiej?

Pokaż stopkę
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE