Wykorzystaj ostatni miesiąc wakacji. Rozpocznij kurs 50% taniej!
Do końca promocji:
Twój kod rabatowy: AUGUST50
Aby zapewnić najwyższą jakość kursów i usług, wykorzystujemy pliki cookies. Sprawdź cel, warunki przechowywania i dostęp do tych informacji w Polityce Prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Zaloguj się z Facebook
lub
Nie pamiętam hasła Nie masz konta? Zarejestruj się!

Blog - Angielskie idiomy, zwroty i słówka

Jak wyrazić ekscytację na podróż?

Pozostając w temacie podróży (ostatnio pisaliśmy o wyrażeniach związanych z podróżami), mamy dla Was wpis zawierający kilka propozycji sposobów, w jakie można wyrazić radość i ekscytacje nadchodzącą wyprawą.

Wyrażenia związane z podróżowaniem

Jako, że sezon wakacyjny rozpoczął się już na dobre, specjalnie dla Was przygotowaliśmy porcję angielskich wyrażeń związanych z podróżami. Zapraszamy do czytania!

Jak przyjąć zaproszenie w języku angielskim? 

Przyjmowanie zaproszenia może się wydawać banalne i niewymagające uczenia się specjalnych zwrotów, ale może warto byłoby poznać kilka ciekawych wyrażeń, dzięki którym wyrazimy naszą radość wywołaną czyjąś propozycją.

Zabawne angielskie idiomy

Śmieszne frazy i słówka mające zabawne konotacje zazwyczaj zapamiętujemy znacznie szybciej niż jakiekolwiek inne zwroty. Dlatego też napisaliśmy dla Was wpis będący zbiorem popularnych, a zarazem wywołujących uśmiech na twarzy idiomów.

Jak wyrazić radość w języku angielskim?

Jeśli zastanawiacie się nad tym, jak w języku angielskim można powiedzieć, że jest się szczęśliwym, przygotowaliśmy dla Was listę różnorodnych sposobów, na jakie można wyrazić radość. Zapraszamy do czytania!

Przydatne zwroty z fire

Specjalnie dla Was stworzyliśmy listę przydatnych zwrotów, wyrażeń, w których główną rolę odgrywa słówko fire. W niektórych z nich pojawia się w roli czasownika, a w innych – rzeczownika. Warte uwagi jest to, że fire możemy zobaczyć także w wyrażeniach idiomatyczny i używać go na co dzień.

Jak dodać otuchy, wesprzeć kogoś w języku angielskim?

Po ostatnim wpisie, o tym jak uprzejmie zwrócić komuś uwagę, proponujemy Wam przygotowaną przez nas króciutką lekcję dodawania otuchy w języku angielskim. Przed Wami lista, prostych, ale naprawdę miłych zdań, które mogą pomóc w docenieniu i wsparciu drugiej osoby.

Angielskie idiomy związane ze zdrowiem

Idiomy są niezwykle ważnym elementem w poznawaniu języka obcego. Jeżeli zaniedbamy ich naukę, niektóre wypowiedzi czy teksty mogą nie być dla nas zrozumiałe, ponieważ sens przenośny pewnych wyrażeń pozostaje dla nas niejasny. Dlatego też, przychodzimy Wam z pomocą i prezentujemy krótką listę przydatnych idiomów dotyczących zdrowia.

Jak uprzejmie zwrócić komuś uwagę w języku angielskim?

Jeśli zastanawiacie się, w jaki sposób można komuś w kulturalny, ale jasny sposób zwrócić uwagę, przychodzimy Wam z pomocą. W takich sytuacjach, tak samo jak w języku polskim, również w angielskim należy zwracać uwagę na słowa i starać się dobierać je w przemyślany sposób, tak, aby być asertywnym, ale nie nieuprzejmym.

Angielskie idiomy z rodziną w tle

Po ostatnim wpisie o idiomach z narodowościami w tle zapraszamy was na kolejną porcję ciekawych wyrażeń. Jednak tym razem motywem przewodnim jest rodzina, która pojawia się w wielu powiedzeniach. Zebraliśmy dla was osiem ciekawych idiomów. Zapraszamy do czytania!

Angielskie synonimy "walk"

Czasownik walk jest najprawdopodobniej jednym z najwcześniej poznanych słówek na lekcjach języka angielskiego. Jednak, jeżeli chcemy wejść na wyższy poziom, wzbogacić słownictwo i wyrażać się bardziej precyzyjnie, warto jest zaznajomić się z wyrazami bliskimi mu znaczeniem, ale bardziej precyzyjnymi. 

Jak wyrazić szok i niedowierzanie w języku angielskim?

Tak jak po polsku, również po angielsku zaskoczenie i niedowierzanie można wyrazić na mnóstwo sposobów. Przygotowaliśmy dla was listę prostych, bardziej i mniej potocznych wyrażeń, które pomogą wyrazić te emocje.

Niezgadzanie się w trakcie rozmowy - przydatne zwroty

W trakcie dyskusji nie zawsze mamy takie samo zdanie jak nasz rozmówca. Nie powinno być to jednak powodem do sprzeczek. W celu poznania uprzejmego i asertywnego wyrażania własnej opinii po angielsku, przygotowaliśmy kilka gotowych zwrotów, których można użyć w trakcie konwersacji.

Idiomy z narodowościami w tle

Idiomy, czyli wyrażenia, których sensu nigdy nie odczytujemy dosłownie, ale metaforycznie, są nieocenione, jeśli chcemy brzmieć bardziej naturalnie i opanować język w bardzo wysokim stopniu. Niezwykle ciekawą kategorią idiomów jest ta zawierająca frazy z narodowościami. Dzięki nim możemy poznać, często żartobliwy, sposób, w jaki osoby posługujące się językiem angielskim widzą inne kraje. 

Pokaż stopkę
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE