Wykorzystaj szansę. Do końca tygodnia kursy 50% taniej!
Do końca promocji:
Twój kod rabatowy: CHANCE50
Aby zapewnić najwyższą jakość kursów i usług, wykorzystujemy pliki cookies. Sprawdź cel, warunki przechowywania i dostęp do tych informacji w Polityce Prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Zaloguj się z Facebook
lub
Nie pamiętam hasła Nie masz konta? Zarejestruj się!

Blog - Angielskie idiomy, zwroty i słówka

Jak dodać otuchy, wesprzeć kogoś w języku angielskim?

Po ostatnim wpisie, o tym jak uprzejmie zwrócić komuś uwagę, proponujemy Wam przygotowaną przez nas króciutką lekcję dodawania otuchy w języku angielskim. Przed Wami lista, prostych, ale naprawdę miłych zdań, które mogą pomóc w docenieniu i wsparciu drugiej osoby.

Angielskie idiomy związane ze zdrowiem

Idiomy są niezwykle ważnym elementem w poznawaniu języka obcego. Jeżeli zaniedbamy ich naukę, niektóre wypowiedzi czy teksty mogą nie być dla nas zrozumiałe, ponieważ sens przenośny pewnych wyrażeń pozostaje dla nas niejasny. Dlatego też, przychodzimy Wam z pomocą i prezentujemy krótką listę przydatnych idiomów dotyczących zdrowia.

Jak uprzejmie zwrócić komuś uwagę w języku angielskim?

Jeśli zastanawiacie się, w jaki sposób można komuś w kulturalny, ale jasny sposób zwrócić uwagę, przychodzimy Wam z pomocą. W takich sytuacjach, tak samo jak w języku polskim, również w angielskim należy zwracać uwagę na słowa i starać się dobierać je w przemyślany sposób, tak, aby być asertywnym, ale nie nieuprzejmym.

Angielskie idiomy z rodziną w tle

Po ostatnim wpisie o idiomach z narodowościami w tle zapraszamy was na kolejną porcję ciekawych wyrażeń. Jednak tym razem motywem przewodnim jest rodzina, która pojawia się w wielu powiedzeniach. Zebraliśmy dla was osiem ciekawych idiomów. Zapraszamy do czytania!

Angielskie synonimy "walk"

Czasownik walk jest najprawdopodobniej jednym z najwcześniej poznanych słówek na lekcjach języka angielskiego. Jednak, jeżeli chcemy wejść na wyższy poziom, wzbogacić słownictwo i wyrażać się bardziej precyzyjnie, warto jest zaznajomić się z wyrazami bliskimi mu znaczeniem, ale bardziej precyzyjnymi. 

Jak wyrazić szok i niedowierzanie w języku angielskim?

Tak jak po polsku, również po angielsku zaskoczenie i niedowierzanie można wyrazić na mnóstwo sposobów. Przygotowaliśmy dla was listę prostych, bardziej i mniej potocznych wyrażeń, które pomogą wyrazić te emocje.

Niezgadzanie się w trakcie rozmowy - przydatne zwroty

W trakcie dyskusji nie zawsze mamy takie samo zdanie jak nasz rozmówca. Nie powinno być to jednak powodem do sprzeczek. W celu poznania uprzejmego i asertywnego wyrażania własnej opinii po angielsku, przygotowaliśmy kilka gotowych zwrotów, których można użyć w trakcie konwersacji.

Idiomy z narodowościami w tle

Idiomy, czyli wyrażenia, których sensu nigdy nie odczytujemy dosłownie, ale metaforycznie, są nieocenione, jeśli chcemy brzmieć bardziej naturalnie i opanować język w bardzo wysokim stopniu. Niezwykle ciekawą kategorią idiomów jest ta zawierająca frazy z narodowościami. Dzięki nim możemy poznać, często żartobliwy, sposób, w jaki osoby posługujące się językiem angielskim widzą inne kraje. 

Pokaż stopkę
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE