Opanuj zimą nowy język! Kursy online wciąż 60% taniej!
Do końca promocji:
Twój kod rabatowy: RULE60
Aby zapewnić najwyższą jakość kursów i usług, wykorzystujemy pliki cookies. Sprawdź cel, warunki przechowywania i dostęp do tych informacji w Polityce Prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Zaloguj się z Facebook
lub
Nie pamiętam hasła Nie masz konta? Zarejestruj się!

Blog - Angielskie idiomy, zwroty i słówka

Andrzejki - słownictwo 

Z okazji dzisiejszych Andrzejek przygotowaliśmy dla Was mały słowniczek, w którym znajdziecie najczęściej używane słownictwo wraz z tłumaczeniami i przykładowymi zdaniami.


Dbanie o kondycję i zdrowie jesienią

O zachowaniu dobrej kondycji powinniśmy pamiętać przez cały rok, ale dbanie o odżywianie i aktywność fizyczną jest najważniejsze jesienią, kiedy jesteśmy najbardziej podatni na przeziębienia.

Pomaganie - idiomy

Dzisiaj przygotowaliśmy dla was mały słowniczek idiomów związanych z pomaganiem wraz z przykładowymi zdaniami.

Rozmowa o serialach 

Jako, że ostatnimi czasy seriale cieszą się niesłabnącą popularnością, postanowiliśmy przygotować małe zestawienie zdań przydatnych w rozmowach na ich temat. Poniżej znajdziecie parę ciekawych zwrotów i słówek, które warto zapamiętać.

Przytulny dom 

Po ostatnim wpisie z pomysłami na sposoby spędzania czasu w domu, zebraliśmy dla was garść idiomów i wyrażeń związanych z przytulnym domem.

Spędzanie czasu w domu 

Wraz z wydłużającymi się wieczorami i coraz większym chłodem na zewnątrz, czas, jaki spędzamy w domu nieustannie się zwiększa. Dlatego postanowiliśmy przygotować dla Was kilka propozycji na zagospodarowanie czasu wolnego.

Sprzęt do ćwiczeń w domu 

Wraz z wydłużającymi się wieczorami i sporą ilością czasu spędzanego w domu coraz więcej czasu spędzamy przed ekranem. Dla zdrowia warto jest jednak nieco się poruszać i zadbać o kondycję zimą. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie nazw sprzętów do ćwiczeń w domu w języku angielskim.

Telekonferencje w języku angielskim

Dzisiaj mamy dla Was porcję fraz, które mogą przydać się w trakcie telekonferencji w języku angielskim.
Straszne idiomy 

Z okazji dzisiejszego Halloween przygotowaliśmy dla Was garść idiomów związanych, jakżeby inaczej, ze strachem. Zapraszamy do czytania!

Podawanie godziny 

Tym razem mamy dla Was krótki wpis dotyczący podawania godziny. Chociaż zagadnienie wydaje się proste, warto jest odświeżyć podstawowe reguły i nie powielać błędów.

 

Idiomy związane z czasem 

W nawiązaniu do weekendowej zmiany czasu zebraliśmy dla Was garść ciekawych i przydatnych wyrażeń związanych z czasem. Zapraszamy do czytania!

 

Idiomy związane z szefowaniem 

Kontynuując idiomową serię, stworzyliśmy dla Was listę często używanych wyrażeń związanych z szefowaniem, rządzeniem się, byciem liderem.

 

Wyrażenia związane ze studiowaniem 

Z okazji rozpoczęcia roku akademickiego i powrotu studentów do uczelnianej rutyny zebraliśmy dla Was garść wyrażeń związanych ze studiami i studiowaniem.

Rozmawianie o pogodzie

O pogodzie podobno rozmawiamy, wtedy, kiedy nie przychodzi nam do głowy inny temat. Ale skoro za oknem jest tak pięknie, mimo ochładzających się dni jesienna aura nam sprzyja, może warto to docenić?

 

Idiomy ze zwierzętami w tle 

Z okazji dnia zwierząt przygotowaliśmy dla Was porcję idiomów, w których główną rolę grają właśnie zwierzęta – małpa, słoń, kot czy krowa.
Zapraszamy do czytania!

 

Jak prosić o pomoc? 

Dzisiaj zebraliśmy dla Was garść pytań, dzięki którym będziecie mogli poprosić kogoś o pomoc w języku angielskim.

9 popularnych idiomów z liczbami 

Tym razem przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych idiomów z liczbami w tle. Są one bardzo popularne, przydatne we wzbogaceniu zasobu słownictwa i urozmaiceniu rozmów.

 

Udzielanie porad 

Każdy z nas czasem udziela porad – sugeruje jak coś zrobić, proponuje rozwiązanie. W takich sytuacjach warto jest pamiętać o warstwie językowej. Powinniśmy używać konstrukcji uprzejmych, tak, aby nie narzucać drugiej osobie swoich pomysłów.

Jak ci minął dzień - synonimy 

Aby wzbogacać swój język, warto poznawać synonimy nie tylko często używanych przez nas słówek, ale też wyrażeń. Dzisiaj przychodzimy Wam z pomocą i proponujemy listę sposobów, na jakie możecie pytać kogoś, o to, co u niego słychać.

Idiomy związane ze szkołą 

W związku z powrotem uczniów do klas, przygotowaliśmy dla Was krótkie zestawienie idiomów związanych z nauką i szkolną codziennością.

Komplementy w języku angielskim 

Każdy z nas czasem lubi usłyszeć kilka miłych słów, dlatego warto prawić innym komplementy. Nie dość, że sprawimy przyjemność drugiej osobie, to jeszcze dzięki jej uśmiechowi, nam poprawi się humor.
Z myślą o tym, przygotowaliśmy dla Was kilka sposobów, w jakie możecie powiedzieć coś miłego.

Bajkowe słownictwo w języku angielskim  

Z okazji dnia bajek przygotowaliśmy dla Was krótkie zestawienie słówek i idiomów związanych z fantastycznym światem.

Powitania w języku angielskim 

Ostatnio przygotowaliśmy dla Was listę pożegnań, a tym razem zebraliśmy kilka popularnych zwrotów używanych na powitanie.

 

Pożegnania w języku angielskim 

Dzisiaj uczniowie żegnają czas błogich wakacji. Dlatego, korzystając z tej okazji, przygotowaliśmy dla Was listę sposobów, na jakie możecie powiedzieć „do zobaczenia”.

Emocje związane z powrotem do szkoły 

Po długiej przerwie wakacyjnej nadeszła pora na wrócenie do szkoły. Dla jednych wiąże się to z radością, inni już zaczynają tęsknić za letnim leniuchowaniem. Jednak w każdym uczniu wzbudza to emocje – prezentujemy krótką listę naszych propozycji ich wyrażenia.

Jak wyrazić uwielbienie w języku angielskim? 

Tak, jak w języku polskim, również w angielskim mamy możliwość przebierania w wielu czasownikach wyrażających uwielbienie. Dzięki ich znajomości możemy wyrażać się precyzyjniej i brzmieć bardziej naturalnie.

Czasowniki złożone z catch 

Phrasal verbs, czyli czasowniki złożone, to nic innego jak połączenie czasownika z przyimkiem, przysłówkiem lub jednym i drugim. Takie kolokacje nabierają całkowicie nowego znaczenia i nie można tłumaczyć ich dosłownie. Jednym z czasowników, który tworzy wiele phrasal verbs jest to catch.

U lekarza - przydatne wyrażenia w języku angielskim 

Chociaż wizyty u lekarza nie należą do najprzyjemniejszych, często są koniecznością. Jeśli wybieramy się do lekarza za granicą, warto jest wcześniej zapoznać się z przydatnymi wyrażeniami, które ułatwią przebieg rozmowy.

Jak mówić o odpoczynku w języku angielskim? 

Jeżeli chodzi o wyrażenia związane z relaksem, język angielski oferuje nam bogatą paletę synonimów, które mogą zastąpić oklepany czasownik to relax. Prezentujemy Wam część z nich poniżej wraz z przykładami użycia w zdaniach.

Zabawne teksty na podryw 

Chociaż poniższe propozycje zabawnych tekstów na podryw nie są zbyt wysublimowane i bliżej im do kiczu niż ciekawej rozmowy, bardzo łatwo zapadają w pamięć i pozwalają na szybkie zapamiętanie konstrukcji i słówek.

Idiomy związane z podróżowaniem 

Pozostając w letnim klimacie i czasie wakacji, przygotowaliśmy dla Was porcję idiomów związanych z podróżowaniem.

Poznawanie się na wczasach 

Dziś przychodzimy Wam z pomocą i proponujemy kilka pytań, dzięki którym będziecie mogli rozpocząć nowe znajomości w czasie letnich wakacji.


Idiomy i wyrażenia związane z latem 

Tym razem przygotowaliśmy dla was listę wyrażeń, idiomów kojarzących się z upalnymi, letnimi dniami. Zapraszamy do czytania!

Pytania o pasje i zainteresowania w języku angielskim 

Rozmowa o pasjach i zainteresowaniach może przerodzić się w bardzo ciekawą dyskusję i przemienić się ze zwykłej pogawędki towarzyskiej na błahe tematy w bardzo ciekawą wymianę pomysłów, poglądów. Podpowiadamy wam jak zacząć taką rozmowę w języku angielskim.

Jak pytać o plany w języku angielskim? 

Pytania o plany to nie tylko okres wakacji i urlopów, ale także codzienne spotkania ze znajomymi, praca, czy organizacja życia rodzinnego. Dlatego też  przychodzimy wam z pomocą i proponujemy listę pytań w języku angielskim.

Jak pytać o opinię w języku angielskim?

Opinie możemy mieć różne, ale warto o nich rozmawiać i próbować zrozumieć drugą stronę. Uczy nas to empatii i poszerza nasze horyzonty. Tak jak w języku polskim, również po angielsku możemy zadać podobne pytanie na kilka sposobów.

Rozmowa towarzyska w języku angielskim

Każdy z nas czasem znajduje się w sytuacji, kiedy rozpoczyna rozmowę z osobą, której nie zna zbyt dobrze. W takich przypadkach przydaje się umiejętność zadania ciekawych pytań umożliwiających przeprowadzenie ciekawej konwersacji.

Jak wyrazić ekscytację na podróż?

Pozostając w temacie podróży (ostatnio pisaliśmy o wyrażeniach związanych z podróżami), mamy dla Was wpis zawierający kilka propozycji sposobów, w jakie można wyrazić radość i ekscytacje nadchodzącą wyprawą.

Wyrażenia związane z podróżowaniem

Jako, że sezon wakacyjny rozpoczął się już na dobre, specjalnie dla Was przygotowaliśmy porcję angielskich wyrażeń związanych z podróżami. Zapraszamy do czytania!

Jak przyjąć zaproszenie w języku angielskim? 

Przyjmowanie zaproszenia może się wydawać banalne i niewymagające uczenia się specjalnych zwrotów, ale może warto byłoby poznać kilka ciekawych wyrażeń, dzięki którym wyrazimy naszą radość wywołaną czyjąś propozycją.

Zabawne angielskie idiomy

Śmieszne frazy i słówka mające zabawne konotacje zazwyczaj zapamiętujemy znacznie szybciej niż jakiekolwiek inne zwroty. Dlatego też napisaliśmy dla Was wpis będący zbiorem popularnych, a zarazem wywołujących uśmiech na twarzy idiomów.

Jak wyrazić radość w języku angielskim?

Jeśli zastanawiacie się nad tym, jak w języku angielskim można powiedzieć, że jest się szczęśliwym, przygotowaliśmy dla Was listę różnorodnych sposobów, na jakie można wyrazić radość. Zapraszamy do czytania!

Przydatne zwroty z fire

Specjalnie dla Was stworzyliśmy listę przydatnych zwrotów, wyrażeń, w których główną rolę odgrywa słówko fire. W niektórych z nich pojawia się w roli czasownika, a w innych – rzeczownika. Warte uwagi jest to, że fire możemy zobaczyć także w wyrażeniach idiomatyczny i używać go na co dzień.

Jak dodać otuchy, wesprzeć kogoś w języku angielskim?

Po ostatnim wpisie, o tym jak uprzejmie zwrócić komuś uwagę, proponujemy Wam przygotowaną przez nas króciutką lekcję dodawania otuchy w języku angielskim. Przed Wami lista, prostych, ale naprawdę miłych zdań, które mogą pomóc w docenieniu i wsparciu drugiej osoby.

Angielskie idiomy związane ze zdrowiem

Idiomy są niezwykle ważnym elementem w poznawaniu języka obcego. Jeżeli zaniedbamy ich naukę, niektóre wypowiedzi czy teksty mogą nie być dla nas zrozumiałe, ponieważ sens przenośny pewnych wyrażeń pozostaje dla nas niejasny. Dlatego też, przychodzimy Wam z pomocą i prezentujemy krótką listę przydatnych idiomów dotyczących zdrowia.

Jak uprzejmie zwrócić komuś uwagę w języku angielskim?

Jeśli zastanawiacie się, w jaki sposób można komuś w kulturalny, ale jasny sposób zwrócić uwagę, przychodzimy Wam z pomocą. W takich sytuacjach, tak samo jak w języku polskim, również w angielskim należy zwracać uwagę na słowa i starać się dobierać je w przemyślany sposób, tak, aby być asertywnym, ale nie nieuprzejmym.

Angielskie idiomy z rodziną w tle

Po ostatnim wpisie o idiomach z narodowościami w tle zapraszamy was na kolejną porcję ciekawych wyrażeń. Jednak tym razem motywem przewodnim jest rodzina, która pojawia się w wielu powiedzeniach. Zebraliśmy dla was osiem ciekawych idiomów. Zapraszamy do czytania!

Angielskie synonimy "walk"

Czasownik walk jest najprawdopodobniej jednym z najwcześniej poznanych słówek na lekcjach języka angielskiego. Jednak, jeżeli chcemy wejść na wyższy poziom, wzbogacić słownictwo i wyrażać się bardziej precyzyjnie, warto jest zaznajomić się z wyrazami bliskimi mu znaczeniem, ale bardziej precyzyjnymi. 

Jak wyrazić szok i niedowierzanie w języku angielskim?

Tak jak po polsku, również po angielsku zaskoczenie i niedowierzanie można wyrazić na mnóstwo sposobów. Przygotowaliśmy dla was listę prostych, bardziej i mniej potocznych wyrażeń, które pomogą wyrazić te emocje.

Niezgadzanie się w trakcie rozmowy - przydatne zwroty

W trakcie dyskusji nie zawsze mamy takie samo zdanie jak nasz rozmówca. Nie powinno być to jednak powodem do sprzeczek. W celu poznania uprzejmego i asertywnego wyrażania własnej opinii po angielsku, przygotowaliśmy kilka gotowych zwrotów, których można użyć w trakcie konwersacji.

Idiomy z narodowościami w tle

Idiomy, czyli wyrażenia, których sensu nigdy nie odczytujemy dosłownie, ale metaforycznie, są nieocenione, jeśli chcemy brzmieć bardziej naturalnie i opanować język w bardzo wysokim stopniu. Niezwykle ciekawą kategorią idiomów jest ta zawierająca frazy z narodowościami. Dzięki nim możemy poznać, często żartobliwy, sposób, w jaki osoby posługujące się językiem angielskim widzą inne kraje. 

Pokaż stopkę
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE